Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Łańcuszek, medalik, różaniec. Komunijny “must have”

Słowa kluczowe: pierwsza komunia , dodatki komunijne
Łańcuszek, medalik, różaniec. Komunijny “must have”

Nie ma przymusu jeśli chodzi o materiał, z którego będzie wykonana ta biżuteria, jest to zależne od zasobności naszego portfela. Możemy wybrać wyrób posrebrzany, srebrny lub złoty, w sklepach z dewocjonaliami znajdziemy bardzo bogatą ofertę.  

Łańcuszek

Pierwsza Komunia Święta nie może obyc się bez łańcuszka, który podczas liturgii jest przeznaczony do codziennego noszenia, dlatego radzimy, aby ten zakup nie był za drogi, żeby nie kusić niepotrzebnie złych ludzi, szukających szybkiej i łatwej możliwości wzbogacenia się. Sugerujemy zakup posrebrzanego lub srebrnego łańcuszka komunijnego.

Medalik

Na łańcuszku powinien zawisnąć medalik lub krzyżyk. Na medalikach najczęściej przedstawiany jest wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem albo Matki Boskiej Niepokalanej. Można również spotkać medaliki komunijne z wizerunkiem Chrystusa oraz tzw. papieskie. Charakteryzują się one tym, że na awersie mają wizerunek Matki boskiej, na rewersie zaś Jana Pawła II.

Co dla chłopca?

Wybór biżuterii komunijnej może być kłopotliwy dla chłopców, którzy raczej nie przepadają za tego typu ozdobami. Pamiętajmy o tym wybierając dla nich biżuterię komunijną, wybierajmy najprostsze wzory łańcuszków - o klasycznym wzorze ogniwek i raczej cienkie.

Delikatne

Pamiętajmy, że zarówno łańcuszek komunijny, jak i medaliki przeznaczone są dla dziecka, a więc nie można wybrać ciężkich, topornych wzorów, bo źle będą wyglądać na delikatnej, dziecięcej szyi.

Najlepszy jest delikatny łańcuszek komunijny. Jeszcze raz powtarzamy, że mogą to być ozdoby w symbolicznej cenie. Jeśli zaś otrzymaliśmy od gości komunijnych wartościową biżuterię, schowajmy ją w bezpieczne miejsce, by doczekały, aż obdarowana osoba dorośnie.

Różaniec

Nasze dziecko, przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej, powinno mieć również przy sobie różaniec komunijny. Jest to nie tylko narzędzie, za sprawą którego nawiązujemy łączność z Bogiem i modlimy się, ale jest to przede wszystkim piękna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i symbol naszej wiary. Myśląc o wygodzie naszego dziecka, od razu zaopatrzmy je w pudełko na różaniec, aby nie zgubiło szklanych paciorków.

Jak przekonać dziewczynki i chłopców do noszenia na co dzień łańcuszków z medalikami lub krzyżykami symbolizującymi ich wiarę i religię? Wbrew pozorom nie zależy to od tego, jak bardzo wartościowy jest przedmiot, ale ile treści ze sobą niesie. Jeśli nasze dziecko wychowujemy w zgodzie z zasadami zawartymi w Biblii, dziecko samo przyzna, że pewniej się czuje, gdy na jego szyi i piersi spoczywać będzie medalik z wizerunkiem Chrystusa, może również sięgnąć po swojego świętego imiennika, który będzie go osłaniał i pomagał znosić trudną codzienność. Wychowując nasze dzieci, już dobrze wiemy, że nie możemy ich do niczego zmusić, dlatego ofiarujmy im obowiązkową biżuterię komunijną i obserwujmy, czy łańcuszek wyląduje na szyi czy w szufladzie...

Daria Kwiatkowska

* Zaplanuj Pierwszą Komunię z głową! Bez stresu i nerwów, że o czymś zapomnisz. Skorzystaj z naszego Planera komunijnego!
 
* Szukasz wyjątkowych strojów komunijnych w dobrych cenach? Tu znajdziesz piękne stroje komunijne
14/06/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego