Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Jak zorganizować idealne urodziny dla dziecka?

Słowa kluczowe: przyjęcia dla dzieci
Jak zorganizować idealne urodziny dla dziecka?

Powyższe elementy nie zawsze, a w zasadzie dość rzadko, odgrywać będą kluczową rolę w przypadku organizacji urodzin dla dziecka. Jak w takim razie zorganizować idealne urodziny dla malucha, a jak przygotować imprezę dla nastolatka? Co wziąć pod uwagę? Jak sprawić, by to właśnie te urodziny zapadły ukochanemu dziecku głęboko w pamięci?

Urodzinowe dodatki, czyli właściwe ozdoby sali

W przypadku organizacji urodzin dla dziecka w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć jego wiek, następnie płeć (co tyczy się zwłaszcza dzieci małych) oraz najnowsze trendy (obowiązkowo do naśladowania w przypadku urodzin nastolatka).

Dla najmłodszych solenizantów, w zależności od płci dziecka, dobrać należy odpowiednie urodzinowe dekoracje, które to w sposób oryginalny i niebagatelny ozdobią pokój czy salkę urodzinową malucha. W przypadku dziewczynki będą to dodatki w kolorze na przykład jasno-różowym, fioletowym czy też brzoskwiniowym. W przypadku chłopca radzi się zastosować elementy ozdobne w kolorze niebieskim, granatowym oraz białym. W następnej kolejności skupić powinniśmy się na motywach zdobniczych. Dla dziewczynek – a zwłaszcza tych młodszych w przedziale do lat 10. – idealnym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie motywów nawiązujących do bajkowych księżniczek, wróżek, kucyków czy lalek Barbie. W przypadku chłopców w podobnym przedziale wiekowym wspaniałym motywem zdobniczym są zwłaszcza elementy charakterystyczne dla bohaterów „chłopięcych” bajek, czyli robotów, aut czy też dzielnych strażaków.

Przygotowanie dodatków zdobiących miejsce, w którym odbywać będą się urodziny nastolatki, wymaga przede wszystkim elementów będących obecnie w modzie. Jeśli jednak nie do końca wiemy, co też w modzie młodzieżowej „piszczy”, śmiało możemy skierować się z pomocą do naszej nastoletniej solenizantki czy też solenizanta. Warto zauważyć, że najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie samodzielny wybór przez dziecko pożądanych na jego własnej imprezie urodzinowej dekoracji.

Urodzinowe menu, czyli co podać przybyłym gościom?

W urodzinowym menu dla dzieci, zarówno młodszych jak i tych nieco starszych, nie powinno zabraknąć potraw bogatych w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały. Nie bójmy się zatem zaserwować mnóstwa kolorowych przystawek złożonych ze świeżych, soczystych owoców, jak i apetycznie wyglądających sałatek warzywnych. Danie główne natomiast powinno być zarazem zdrowe, jak i niezbyt tłuste. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc podanie na przykład soczystych piersi z kurczaka pod wieloma postaciami. W przypadku deserów, dzieciom podać możemy kolorowe, przystrojone owocowymi czy też czekoladowymi dodatkami lody bądź też przepyszne, lekkie ciasta, takie jak na biszkoptowa rolada śmietankowa. Pamiętajmy także, by nie zapomnieć o ożywczych, zdrowo gaszących pragnienie sokach. Młodzieży nie powinno zaszkodzić również podanie przysłowiowych bąbelków - oczywiście wyłącznie tych bezalkoholowych. 

Klaudia Kula

* Nie wiesz co kupić dziecku w prezencie? Szukasz wyjątkowego upominku na przyjęcie dla dziecka? Sprawdź nasze pomysły na prezenty dla dzieci
 
* Zaplanuj przyjęcie urodzinowe z głową! Miej wszystko pod kontrolą, bez stresu i nerwów, że o czymś zapomnisz. Skorzystaj z naszego planera urodzinowego
15/06/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego