Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Świadkowie Jehowy a Chrzest Święty

Słowa kluczowe: chrzciny
Świadkowie Jehowy a Chrzest Święty

Nie dość, że dziecko nic nie rozumie, to jaki to chrzest, kiedy kilka kropel skapnie na czoło malucha? - mówią Świadkowie Jehowy. W ich wyznaniu chrzest jest mocno widowiskowy, odbywa się podczas kongresów i zgromadzeń, gdy skupieni są wokół tłumnie inni wyznawcy. Chrztu dokonują upoważnieni przedstawiciele zboru bądź w specjalnych basenach, bądź w zbiornikach naturalnych. I trzeba koniecznie dodać, że chrzest może przyjąć osoba dorosła, a sam obrzęd odbywa się poprzez całkowite zanurzenie.

Tylko dorośli

Dlaczego Świadkowie Jehowi są przeciwni chrzczeniu małych dzieci? Uważają oni bowiem, że aby otrzymać chrzest trzeba świadomie poznać wiarę i dobrowolnie wyrazić zgodę na jego przyjęcie.Aby przyjąć chrzest trzeba najpierw uwierzyć mówią Świadkowie Jehowy. Sam chrzest bez wiary i właściwego postępowania nie gwarantuje zbawienia, do tego potrzebna jest i wiara, i chrzest.

Przez zanurzenie

Świadkowie Jehowy uczą, że chrzest, aby był ważny, musi odbyć się przez całkowite zanurzenie, a nie przez symboliczne pokropienie. Chrzest i jego forma ma głęboką wymowę. Chrzest bowiem symbolizuje coś niezwykle ważnego. Zanurzenie w wodzie oznacza, że w pewnym sensie umarliśmy, czyli porzuciliśmy poprzedni styl życia. Wynurzenie zaś - że odtąd będziemy żyć po to, by spełniać wolę Boga. Musimy przy tym pamiętać, że nie oddaliśmy się jakiejś pracy, sprawie, organizacji czy innym ludziom, lecz samemu Jehowie. Krok ten w połączeniu z chrztem otwiera drogę do serdecznej przyjaźni z Bogiem, do utrzymywania z Nim zażyłej więzi (Psalm 25:14).

A ponadto poprzez przyjęcie chrztu przyjmujemy zobowiązanie wobec organizacji. Od tego momentu jesteśmy zobowiązani do głoszenia swojej wiary.

Cykl szkoleń

Przyjęcie chrztu w organizacji Świadków Jehowy poprzedzone jest okresem biblijnych szkoleń. Po jego ukończeniu nadzorcy zboru, na podstawie zestawu stałych pytań, upewniają się, czy osoba zdecydowana przyjąć chrzest zrozumiała podstawowe nauki biblijne oraz czy dostosowała do nich swoje życie. Przed zanurzeniem osoby chrzczonej w obecności świadków zadawane są dwa pytania: „Czy rozumiesz wartość i znaczenie chrztu wodnego” oraz „Czy uznajesz organizację Świadków Jehowy za organizację Bożą”. Podczas chrztu nie wypowiada się żadnej szczególnej formuły.

Chrzest ma ogromne znaczenie u Świadków Jehowy - gdy przyjmujesz chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie - publicznie potwierdzasz, że oddałeś się Bogu i że jesteś odtąd Świadkiem Jehowy.

Przypomnijmy jeszcze krótko, że ruch ten został zapoczątkowany przez Charlesa T. Russela w 1872 r. w Pensylwanii, Świadkowie Jehowy uznają jedynie Boga, czyli Jehowę, są przekonani również o zbliżającym się końcu świata. Obecnie na całym świecie żyje 7,3 miliona wyznawców.

Daria Kwiatkowska

* Szukasz wyjątkowego zaproszenia na chrzest? Tylko u nas kupisz je w promocyjnej cenie. Tu znajdziesz tańsze zaproszenia chrzestne
 
* Szukasz wyjątkowego ubranka na chrzest swojego dziecka? Tu znajdziesz piękne ubranka na chrzest
18/06/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego