Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Komunijne dekoracje

Komunijne dekoracje

Odpowiednio dobrane dekoracje pomagają stworzyć nastrój i cieszyć się wspólnie z tego niezwykłego momentu. Co możemy zrobić, by nasze miejsce wyglądało pięknie

 

Dekoracje kwiatowe

Przede wszystkim rozejrzyjmy się, jakie sezonowe kwiaty mamy do dyspozycji. Stokrotki, margaretki, konwalie i drobne różyczki idealnie pasują do komunijnego nastroju. Bogate bukiety z wielobarwnych kwiatów zostawmy na inną okazję. Delikatne, białe, żółte lub różowe kwiaty w pastelowych odcieniach bardziej pasują do charakteru samej Komunii, lepiej korespondują też z niewinnością i czystością dziecka, które do niej przystępuje. Niektórzy układają z nich ikebany, które zdobią meble i parapety. Inni używają różnych tkanin i materiałów, ozdobnych papierów i sznurów sztucznych pereł.

Dekoracje komunijne

Sama kolorystyka ozdób powinna być stonowana i oprócz wymienionych jasnych barw polecane są: złoto, zieleń oraz pastelowe barwy. Zestawiajmy je dość ostrożnie i dawkujmy w niewielkich ilościach. W niektórych domach są pamiątki komunijne, które przechodzą z pokolenia na pokolenia i czasem stają się niemal historyczną atrakcją - może coś takiego jest także w naszej rodzinie? Na stole nie powinno zabraknąć wazonów, najlepiej ze szkła, bo daje on poczucie lekkości i czystości. Gdzie niegdzie warto ustawić świece, które zbudują kameralny klimat. W pomieszczeniu powinno znaleźć się miejsce na symbole, które będą się kojarzyć z samą uroczystością, np. znak krzyża.

Dodatki komunijne

Dodatki komunijne można wykonać własnoręcznie, ale również je zakupić. Sklepy oferują całą masę dekoracji, ale, jak we wszystkim, polecany jest umiar. Na stół można postawić figurki obrazujące dziecko przyjmujące komunię, jak również serwetki z odpowiednim nadrukiem, a  na oknie – zawiesić specjalnie przygotowane „łańcuchy”. A prócz tego: gołąbki do przyklejenia na szybę okienną lub samochodową, ozdobne menu, a dla głównego bohatera czy bohaterki – ozdobny pokrowiec na krzesło, które bez wątpienia będzie się wyróżniało pośród innych. Trzeba jednak uważać, bo gdy zbyt strojnie przybierzemy np. nasze auto, komunijny orszak zostanie pomylony ze… ślubnym. 

Dekoracje hand made

By osiągnąć wyjątkowy efekt nie musimy przesadzać z wielością ozdób czy ich przepychem. Na całość pracuje się poprzez szczegóły. Poszperajmy w starych księgach, jak i tych najnowszych – internetowych, w poszukiwaniu ciekawych kompozycji z roślin lub poznajmy tajniki układania serwetek. Takimi elementami, w które będziemy musieli włożyć trochę inwencji i wysiłku, możemy bardziej zaskoczyć gości, niż masowo produkowanymi balonikami. Co bardziej utalentowane ciocie czy kuzynki mogą się wykazać zdolnościami i zaprezentować specjalnie przygotowane na ten czas, ręcznie wyszywane serwety.

Można również poprosić o pomoc dziecko, zapytać je o propozycje, czy też dać mu wybór w niektórych kwestiach. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam wiosenna aura i majowa przyroda, bo to jeden z najpiękniejszych momentów roku.

Celina Fit

* Szukasz wyjątkowego zaproszenia na komunię? Tylko u nas kupisz je w promocyjnej cenie. Tu znajdziesz tańsze zaproszenia komunijne

* Zaplanuj Pierwszą Komunię z głową! Bez stresu i nerwów, że o czymś zapomnisz. Skorzystaj z naszego Planera komunijnego!

21/06/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego