Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Wianki komunijne

Słowa kluczowe: stroje komunijne , dodatki komunijne
Wianki komunijne

Ale nie tylko suknia i buty mają znaczenie przy wyborze komunijnego wianka. Bardzo istotne jest to czy dziewczynka jest drobna czy ma okrągłą buźkę. Do drobnej buzi i szczupłej sylwetki dziewczynki lepiej będą prezentowały się skromniejsze mniejsze wianki.

Natomiast, jeśli Twoja córka ma mocne, gęste włosy, można zdecydować się na cięższy, bardziej ozdobny wianek. Możemy wziąć pod uwagę również modę i zrezygnować z tradycyjnego wianka na rzecz drobnych wpinanych we włosy kwiatków czy ozdobnej atłasowej przepaski. Wszystko zależy od naszego gustu i wyczucia smaku.

Można śmiało stwierdzić, że wianek jako element stroju komunijnego bardzo często ulega przemianom – kiedyś modne były wianki z naturalnych kwiatów – zazwyczaj były to stokrotki, które obowiązkowo były wplecione razem z gałązkami mirtu. W niektórych regionach kraju, na przykład na Śląsku, obowiązywały wianki komunijne zrobione ze świeżego mirtu – doniczki z tą rośliną stały niemal w każdym domu. Jednak mirt jest trudny w hodowli, nie lubi on bowiem suchego powietrza i ciepła. W latach sześćdziesiątych pojawiły się wianuszki ze sztucznych kwiatów – taka ozdoba nie wymagała specjalnych zabiegów w związku z białym tygodniem, podczas gdy wianki z naturalnych kwiatów trzeba było nawilżać i specjalnie osuszać, żeby woda z wianka nie spływała na głowę dziecka.

Na szczęście nie zaginęła zupełnie tradycja wianków plecionych z żywych kwiatów – kwiaciarze potrafią w tej chwili już tak spreparować żywe kwiatki, że mogą one bez szkody przetrwać cały dzień. Wianki fachowo plecione mają zazwyczaj wsuwki i spinki zamontowane tak, żeby wianek mocno i pewnie trzymał się na głowie.

Moda na wianki komunijne jest zmienna, ot, jak każda moda. Oczywiście małe dziewczynki marzą o wyglądzie księżniczki i tam, gdzie nie są wprowadzone alby rodzice stroją dziewczynki w przepiękne wymyślne suknie – tu niekiedy do stroju nie pasuje wianek, a często zamiast niego pojawia się błyszczący cyrkoniami diadem, czy też tiara. Czasami pojawiają się przy takiej ozdobie małe sztuczne kwiatki.

Wianek, jako symbol dziewczęcej niewinności i delikatności dziecka, dobierany jest zazwyczaj tak, by pasował do stroju, nie psując całości. Wianek to symbol czystości dziecka, im będzie delikatniejszy, tym lepiej. Podkreślmy nim przede wszystkim subtelne i czyste dziecięce rysy twarzy.

Paulina Karpińska

* Zaplanuj Pierwszą Komunię z głową! Bez stresu i nerwów, że o czymś zapomnisz. Skorzystaj z naszego Planera komunijnego!

* Szukasz wyjątkowych strojów komunijnych w dobrych cenach? Tu znajdziesz piękne stroje komunijne

31/05/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego