Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Fryzury pierwszokomunijne

Słowa kluczowe: stroje komunijne , fryzury komunijne
Fryzury pierwszokomunijne
A co z dziewczynkami? Oto kilka rad ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze fryzury komunijnej.
 
1.      Dostosuj fryzurę do kształtu twarzy dziewczynki. Jeżeli twarz jest okrągła, zrezygnuj z loków i włosów kręconych. W takiej sytuacji najlepiej będą wglądały włosy proste lub upięte do góry.
 
2.      Dostosuj fryzurę do wybranej sukienki komunijnej. Jeśli w parafii jest obowiązek noszenia jednolitych skromnych alb, warto, by fryzura także była skromna i delikatna.
 
3.      Dobrze jest wybierać klasyczne i proste fryzury komunijne, jak na przykład warkocz czy proste swobodnie układające się z tyłu włosy.
 
4.      Jeśli zdecydowaliśmy się na wianek, to dobierzmy dla dziewczynki prostą, nieskomplikowaną fryzurę, aby misterna fryzura i wianek nie „kłóciły się”.
 
5.      Jeśli zdecydowaliśmy się na skromniejszy wianek komunijny, spróbujmy zaproponować bardziej efektowną fryzurę. Stroiki idealnie pasują do gęstych, długich włosów.
 
6.      Fryzura komunijna musi być trwała. Uroczystości w parafii i późniejsze przyjęcie rodzinne trwają prawie cały dzień.
 
Jest wiele fryzur, które pasują małym dziewczynkom i są jednocześnie modne. Od długich, fantazyjnie zaplecionych fryzur, aż po uczesania wyszukane, które przystoją bardziej pannie młodej, a nie bądź co bądź, małemu dziecku. Często dziewczynki marzą o kręconych włosach – najbardziej sprawdza się stara metoda utrwalająca loki, czyli wypłukanie włosów piwem i zakręcenie ich na wałki. Bardzo często włosy dziewczynek są zbyt delikatne, by używać utrwalaczy typu lakier czy pianka, które zbytnio obciążają delikatne włoski i po prostu niszczą fryzurę, zamiast ją utrwalać.
 
Nie trzeba męczyć się samodzielnie z fryzurą dziecka, jeśli włosy są wyjątkowo oporne i trudne do ułożenia, lub nie mamy talentu w tej dziedzinie – na pewno w najbliższej okolicy znajduje się salon fryzjerski, który potrafi zrobić dziewczynce delikatną i wdzięczną fryzurkę.
 
Jeśli sposób uczesania włosów naszego dziecka sprawia nam kłopot, zastanówmy się przez chwilę i pamiętajmy, że jest to przede wszystkim przeżycie duchowe. I ono jest w tym dniu najistotniejsze. Ważniejsze jest przecież to, co w głowie, niż to co na głowie.
 
Paulina Karpińska
 
* Zaplanuj Pierwszą Komunię z głową! Bez stresu i nerwów, że o czymś zapomnisz. Skorzystaj z naszego Planera komunijnego!

* Szukasz wyjątkowych strojów komunijnych w dobrych cenach? Tu znajdziesz piękne stroje komunijne

31/05/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego