Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Jak przygotować „parapetówkę”?

Jak przygotować „parapetówkę”?
W zależności od tego, czy gości zapraszamy do już urządzonego mieszkania, czy jest to pusty lokal, gdzie impreza musi mieć zupełnie inny charakter.
 
Parapetówka kojarzy się przede wszystkim z „oblewaniem” nowego lokum, co najczęściej wiąże się z piciem alkoholu. Warto, by na stole znalazły się rozmaite trunki, ponieważ nie wszyscy piją to samo. Zresztą, podczas takich imprez goście zazwyczaj przynoszą własne napoje wyskokowe.
 
Menu na przyjęcie
 
To, co znajdzie się na stole, zależy głównie od fantazji gospodarzy. Zazwyczaj właściciele nowego mieszkania chcą wyprawić atrakcyjne przyjęcie za niewielkie pieniądze. Wszystko zależy również od tego, czy usadzimy gości przy stole, czy ze względu na wyposażenie mieszkania zrobimy tak zwany szwedzki stół. Przy szwedzkim stole niektóre dania mogą być problematyczne – na przykład jedzenie spaghetti, czy zupy.
 
Można zaplanować tradycyjne dania – bigos, pieczony drób, wędliny, śledzie i sałatki, a potem coś na słodko: ciasta, galaretki, owoce. Można także zaplanować małe przekąski tj. mini kanapki czy koreczki.
 
Można uatrakcyjnić parapetówkę przygotowując potrawy i napoje w konkretnym stylu – wówczas warto poprosić gości o ubranie się w stylu pasującym do imprezy – może to być parapetówka w stylu hawajskim, wówczas możemy przygotować dla gości naszyjniki z kwiatów, można zrobić przyjęcie w stylu rosyjskim i zamiast kwiatów zawiązać gościom czerwone chusteczki na szyję.
 
W konkretnym stylu
 
Oczywiście menu na takich imprezach będzie zupełnie inne.. Można urządzić czeskie przyjęcie z knedliczkami z pysznym sosem, Beherovką i czeskim piwem w roli głównej. Zadaniem gospodarzy jest stworzenie w domu odpowiedniego klimatu. Przy obecnych możliwościach możemy bez problemu przygotować przyjęcie w każdym stylu. Wszystko zależy również od pory roku, bo właściciele domu z ogrodem mogą zorganizować parapetówkę w ogrodzie. Wówczas można gościom zaproponować grilla lub nawet ognisko z pieczeniem kiełbasek na patyku i z pieczonymi w popiele ziemniakami.
 
Każdy pomysł na parapetówkę jest dobry – można ograniczyć się do jednego prostego i niedrogiego dania, np. zapiekanki czy chińszczyzny, bo na parapetówce liczy się przede wszystkim nastrój. Nie należy obawiać się, że goście poczują się oszukani lub głodni - warto obok dania głównego przygotować krakersy i pasty na przykład serowe lub skorzystać z gotowych serków z dodatkami, słonych paluszków, orzeszków, chipsów i innych drobnych przegryzek.
 
W słodkim towarzystwie
 
Należy również przygotować coś na słodko, ale trzeba pamiętać, że po chipsach, krakersach goście niezbyt chętnie będą dosładzać – warto podać dobry sernik lub inne ciasto, nieco drobnych ciasteczek i koniecznie owoce – winogrona, śliwki, czereśnie mandarynki – owoce powinny być łatwe do spożycia. Można przygotować sałatkę owocową, w której bardzo dobrze sprawdza się dojrzały melon.
 
Na parapetówce na pewno przyda się dobra muzyka, bo warto oprócz oblewania mieszkania również je „obtańczyć”. Wspólna zabawa na pewno zapewni, że gospodarzom będzie dobrze się wiodło w nowym lokum.
 
Klaudia Kula
 
* Szukasz wyjątkowego zaproszenia na ślub? Tylko u nas kupisz je w promocyjnej cenie. Tu znajdziesz tańsze zaproszenia ślubne

* Ciąża i poród bez tajemnic. Niezbędne informacje dla przyszłych rodziców. Najlepsze informacje dla kobiet w ciąży

15/03/2011
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego