Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Organizujemy zjazd rodzinny

Organizujemy zjazd rodzinny
Równie rzadko zdarza się, żeby wielopokoleniowe rodziny mieszkały razem. W związku z tym coraz trudniej jest utrzymywać stały kontakt. By jednak więzi rodzinne z czasem nie tylko nie osłabły, ale wręcz przeciwnie – zyskały na sile i mocy – warto np. raz w roku zorganizować zjazd rodzinny.
 
Uczestnicy zjazdu rodzinnego
 
Jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie kto powinien uczestniczyć w zjeździe rodzinny jest odpowiedź: cała rodzina. Powiązania rodzinne mogą być jednak bardzo skomplikowane, dlatego w pierwszej kolejności, zanim zdecydujemy się na rozesłanie zaproszeń, warto dobrze zastanowić się nad tym, kogo powinna uwzględniać lista gości.
 
Czy będą to wyłącznie członkowie najbliższej rodziny? A może warto byłoby zaprosić również rodzinę dalszą, czy nawet bardzo dalekich krewnych, z którymi urwał się kontakt? Wspólny zjazd rodzinny może być świetną okazją do odświeżenia starych relacji.
 
Miejsce i czas zjazdu rodzinnego
 
Kolejnym krokiem jest ustalenie miejsca oraz czasu spotkania. W przypadku, gdy rodzina mieszka w tym samym mieście zjazd może odbyć się na przykład w restauracji czy w wynajętym lokalu. Wtedy też, po spędzeniu wspólnego wieczoru, członkowie familii rozejdą się do swoich domów.
 
Jeśli goście przyjeżdżają z różnych zakątków kraju czy kontynentu, wówczas należy ustalić gdzie spędzą noc. Zasady dobrego wychowania mówią, że w takim przypadku zapewnienie noclegu należy do organizatorów spotkania rodzinnego.
 
Nie bez przyczyny należy wziąć pod uwagę czas zjazdu. Może to być bowiem jeden wieczór, cały dzień, długi weekend czy nawet tydzień. Warto także rozważyć sytuację, w której zjazd rodzinny występuje w połączeniu z jakimś rodzinnym świętem.
 
Dobrą okazją do organizowania takiego spotkania może być przykładowo rocznica ślubu seniorów rodu bądź urodziny czy imieniny któregoś z członków familii. Również narodziny dziecka są wyśmienitym powodem do wspólnego spotkania.
 
W zależności od potrzeb członków rodziny, od tego jak często się ze sobą widują oraz jak bliskie relację są utrzymywane, należy dopasować konwencję i charakter zjazdu. Co istotne, na porę takiego spotkania powinno się wyznaczać dzień, który będzie dogodnym terminem dla każdego z członków rodziny.
 
Klaudia Kula
 
* Najpiękniejsze historie o miłości, prosto z serca wzruszające historie miłosne

* Prawdziwe oblicze naszego życia! Historie i ciekawostki prosto z życia

28/04/2011
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego