Zaproszenia

Kup zaproszenia taniej!

Narzędzia

Zaplanuj imprezę - to proste!

Porady

Jak zorganizować udaną imprezę?

Forum

Zobacz co mówią inni, podziel się opinią

Ślubny hand made – odkryj w sobie artystę

Słowa kluczowe: dekoracje ślubne
Ślubny hand made – odkryj w sobie artystę
Z jednej strony niby każdy jest inny i ma swoją wizję uroczystości weselnej, z drugiej jednak nie ma takiego pomysłu, który gdzieś kiedyś nie był już wykorzystany. Co by tu zrobić, aby po jakimś czasie móc powiedzieć: to było tylko na moim weselu?
 
Coraz popularniejsze staje się wykonanie przeróżnych rzeczy i elementów techniką hand made, czyli jednym zdaniem: coś, co jest ręcznie zrobione. Oczywiście nie mowa tu o amatorszczyźnie i nieprofesjonalnym podejściu do tak ważnego wydarzenia jakim jest ślub, ale niektóre elementy można naprawdę wykonać samemu, bez większego wysiłku i bez konieczności ukończenia szkoły plastycznej.
 
Zacznijmy od rzeczy najprostszych: butelki z alkoholem na wesele. Wiadomą rzeczą jest fakt, że nie przelejemy wódki weselnej do dzbanka lub karafki (co z powodzeniem możemy zrobić w przypadku wina), ale możemy przystroić butelkę, np. rafią bądź słomą, wstążką, można nawet zamiast etykiety użyć zdjęcia Pary Młodej. Butelka wygląda wtedy oryginalnie i subtelnie zakrywa markę alkoholu.
 
Jeśli pamiętamy lekcje techniczno-plastyczne ze szkoły podstawowej i lepienie z masy solnej (tu uśmiech ku predyspozycjom do wyrabiania ciasta) zróbmy nietypowe wizytówki dla gości na stoły. Zajmie nam to trochę więcej czasu, ale pomysł jest kapitalny (i wypróbowany), a efekt niecodzienny. Kształt wizytówek – dowolny: serduszka, romby, można w cieście zostawić małą dziurkę, by potem zawiązać tam małą kokardkę. Nazwiska zaproszonych gości wystarczy, po wyschnięciu ciasta, napisać czarnym piórem lub cienkopisem.
 
Gdy już odkryjemy w sobie artystę, pokuśmy się o ozdobienie stołu, oczywiście w zależności od koloru przewodniego wesela, jeśli taki istnieje. Jednym z przykładów może być oświetlenie stołu, koniecznie świecami. Właściciele sal weselnych proponują we własnym zakresie dekoracje, lecz zazwyczaj jest to droga usługa. Oto gotowe rozwiązanie: najbliższa hurtownia artykułów AGD, zakup prostych wazonów w kształcie walca, rozsypanie na ich dnie dowolnego materiału (płatki kwiatów, postrzępiony materiał, rafia, ziarenka kawy) oraz umieszczenie prostej świecy. Efekt bardzo elegancki i naprawdę prosty w wykonaniu.
 
Ozdoby na samochód do ślubu bywają często kłopotliwe, nie chcemy by było ich za dużo, ale z drugiej strony jeśli będzie wyglądał zbyt skromnie? Jeśli zdecydowaliśmy się na wypożyczenie zabytkowego samochodu to nie musimy się zbytnio martwić jego dekoracją, gdyż takie auto samo w sobie jest piękną oryginalną ozdobą. W przypadku innego pojazdu zawsze najlepiej sprawdza się delikatność i umiar (czy to w ozdobach kwiatowych, czy innych).
 
Pewnie większość z nas i tak zechce skorzystać z fachowej pomocy, bojąc się ryzykować z własną twórczością, ale uwierzcie – to się naprawdę sprawdza i wygląda niepowtarzalnie. W końcu to my sami wiemy czego naprawdę tak oczekujemy od wyglądu sali weselnej.

Diana Bolechowska

Podejrzyjcie jak w prosty sposób można wykonać oryginalne wizytówki dla gości:

12/08/2010
blog comments powered by Disqus
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego